CZJUG Praha: evitaDB – rychlá databáze pro e-commerce

Čas: 27.3.2024, 19:00-20:30

Název: CZJUG Praha: evitaDB – rychlá databáze pro e-commerce

Místo: Matematicko-fyzikální fakulta Karlovy Univerzity, Malostranské náměstí 25, Praha 1. Posluchárna S5, 2. patro

Jazyk / Language: Česky

Příští setkání pražské Czech Java User Group proběhne ve středu 27.3. od 19h v posluchárně S5 ve 2. patře na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět přihlášením na tuto událost na facebooku.


Název: evitaDB – rychlá databáze pro e-commerce

Přednášející: Jan Novotný: Ve společnosti FG Forrest (WebTop100 autoři roku ’22 a ’23) vyvíjí přes 10 let e-commerce projekty pro velké české i světové značky. Je autorem jádra evitaDB a přispívá i do dalších open-source knihoven. Spoluorganizátor jOpenSpace.

Anotace: Doménově specifické databáze poskytují vývojářům řadu výhod, které databáze s obecným zaměřením nenabídnou. Cílem projektu evitaDB je splnit požadavky e-commerce projektů a webových katalogů. Databáze nabízí vývojářům API, které pokrývá všechny základní potřeby v této oblasti a je dostupné ve formátech, na které jsou zvyklí (GraphQL, REST, gRPC, nativní Java a C#). Kromě úspory času vývojářů se zaměřuje na vysokou propustnost a nízkou latenci komplexních dotazů díky in-memory indexům. V přednášce vám ukážu, jak API funguje, jak vypadá dotazovací jazyk, jak rychle rozjet databázi lokálně a jak vám to vše může pomoci při vaší práci. Nakoukneme pod pokličku Java klienta a předvedeme nasi webovou laboratoř pro vizualizaci dat v databázi.


Občerstvení na toto setkání zabezpečuje firma FG Forrest, za co jim moc děkujeme.

CZJUG pravidelněpodporují:

  • Ataccama – video nahrávky
  • JetBrains – licence pro přednášející
  • Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova – prostory
  • Oracle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..