BrnoJUG: Java meetup

Ahojte Javisti, BrnoJUG Vás zve na meetup s názvem „Brno Java meetup“, který se uskuteční 6. 6. 2024. Přednášet bude Pavel Mlčůch, Lead SW Developer (Tietoevry) a Pavel Šeda, Development Architect (SAP).

Čas: 6. 6. 2024, 17:00

Název: Brno Java meetup

Místo: Clubco, Vlněna 5, Brno-střed (přízemí)

Jazyk: Česky

Přehled novinek v Javě 21

Speaker: Pavel Mlčůch, Lead SW Developer, Tietoevry

Po nějaké době tady máme opět další LTS verzi Javy a s ní několik novinek, které si stojí zato představit. Podíváme se společně na virtuální vlákna a novinky v concurency nebo sequenced collections, pattern matching a record patterns. Na jednoduchých příkladech vám také ukážu, jak jednotlivé novinky fungují.

Spring Boot 3: Novinky a zákoutí

Speaker: Pavel Šeda, Development Architect, SAP

Již více než rok s námi koexistuje nejnovější major verze Spring Bootu. Co nám to přineslo a na co se připravit při přechodu na tuto verzi? V rámci přednášky se podíváme, jaké požadavky Spring Boot 3 vyžaduje (Java, Tomcat, Maven verze…), jaké změny musíme v aplikaci udělat (Spring security konfigurace, Java EE vs Jakarta EE balíčky, dependency updates a další) a jaké nové featury nám tato verze přináší, např. Spring Observability a Native images. V neposlední řadě se stručně podíváme na novinky z Java 17/21, které jsou ve Spring Bootu vyžadovány (sealed classes, records, text blocks), a zhodnotíme jejich použitelnost v typické Spring Boot aplikaci.

Vstup na meetup je zdarma, nezapomeňte se předem REGISTROVAT ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..