Sraz CZJUG Praha – Zářivá budoucnost Javy

Čas: 21. 11. 2023, úterý, 19:00 (Google kalendář, Facebook událost)

Název: CZJUG Praha – Zářivá budoucnost Javy

Místo: Matematicko-fyzikální fakulta Karlovy Univerzity, Malostranské náměstí 25, Praha 1. Posluchárna S5, 2. patro

Příští sraz pražské Czech Java User Group proběhne v úterý 21.11. od 19h v posluchárně S5 ve 2. patře na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět přihlášením na tuto událost na facebooku.

Na tento termín jsme plánovali zahájit CZJUG Praha Tour a uspořádat událost v prostorách Oracle, ale nakonec se tentokrát setkáme na obvyklém místě v posluchárně MFF na Malé Straně. V prostorách Oracle plánujeme udělat některé z příštích srazů.

Jan Lahoda: Zářivá budoucnost Javy

V posledních letech zažívá platforma Java velký rozmach a pracuje se na mnoha novinkách, z nichž některé už byly do jazyka Java a standardních knihoven přidány. Mezi vylepšeními jazyka můžeme nalézt například víceřádkové textové řetězce, automatické určování typů lokálních proměnných, vylepšení konstrukce switch, pattern matching a možnost stručně deklarovat třídy, které slouží jako jednoduchý obal na data. To vše je podporováno novým, rychlejším vývojovým cyklem, který umožňuje vydávat nové verze každých šest měsíců.

V této přednášce si ukážeme mnoho z novinek v platformě Java od verze 10 a podíváme se, jaké novinky se mohou objevit v budoucnu.

O přednášejícím:

Jan vylepšuje jazyk Java a související nástroje už více než dvacet let. V současné době je součástí týmu, který implementuje nové jazykové vlastnosti v Javě pro překladač javac. V poslední době pracoval na dvou rozšířeních pro Javu – vylepšení konstrukce switch a pattern matching.

CZJUG sponsors

  • Ataccama – video recordings
  • JetBrains – licenses for speakers
  • Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova – prostory
  • Oracle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..